Zwiedzanie Wrocławia

Wiele osób obrało sobie za cel zwiedzanie świata nie mając pojęcia jak piękne miejsca ich otaczają we własnym kraju. Wrocław jest jednym z takich miast, które warto zwiedzić. To niezwykle ciekawe miejsce do zwiedzania.

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia. Popularnym miejscem spotkań i atrakcją turystyczną jest Most Tumski, który przebiega między Wyspą Piaskową a Ostrowem. Od kilkunastu lat zakochani wieszają na nim kłódki, które mają im zapewnić trwałość uczucia. Oprócz wielu budowli sakralnych znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne. Od ponad 100 lat gromadzi ono zabytki sztuki sakralnej, które wycofane z użytku kultowego, mają ogromną wartość historyczną i artystyczną. Przebywając we Wrocławiu nie można pominąć Zoo. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym to ciekawy punkt pobytu we Wrocławiu. Na obszarze 33 kilometrów można oglądać 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli tysiąca gatunków ze wszystkich kontynentów. Największą atrakcją Zoo jest Afrykarium. Znajdują się tam wyłącznie gatunki zamieszkujące Afrykę. Wspaniałe żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz niesamowite manaty.

Wrocław - Dworzec GłównyWrocławska Panorama Racławicka to olbrzymie malowidło, które przedstawia zwycięstwo Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Panoramiczna perspektywa, oświetlenie, scenografia dobudowana przed płótnem wywołują wrażenie jego wielowymiarowości. Ciekawostką jest to, że dla osób niewidomych dostępny jest opis w formie audiodeskrypcji. To trzeba koniecznie zobaczyć podczas pobytu we Wrocławiu. Ratusz we Wrocławiu to obiekt będący symbolem tego miasta. To jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce i najcenniejszych zabytków architektonicznych Wrocławia. Stary Ratusz w tym mieście jest unikatowym w skali europejskiej zabytkiem świeckiej architektury gotyckiej. Podczas II wojny światowej, w trakcie walk ratusz został dotkliwie uszkodzony. Jego reprezentacyjny charakter przywróciły mu liczne powojenne odbudowy i konserwacje. Dzisiaj w tym miejscu mieści się Muzeum Miejskie Wrocławia. Most Grunwaldzki jest jednym z głównych mostów Wrocławia i ma bogatą historię. Most ma pionierską konstrukcję, jest to jeden z pierwszych mostów wiszących w tym rejonie. Zbudowany w latach 1908-1910 most powstał w ramach budowy nowej trasy stanowiącej połączenie między centrum miasta, a projektowanymi osiedlami na północnym wschodzie.Chociaż Wrocław jest jednym z najbardziej zatłoczonych miast, to na pewno warto tutaj przyjechać.