Wrocław – nowa potęga polskiej turystyki

Ostatnimi czasy stolica Dolnego Śląska dogania takie potęgi polskiej turystyki jak Kraków czy Warszawa. Miasto świetnie się rozwija i robi wiele, aby goście byli zadowoleni i z przyjemnością wracali regularnie.

Wrocław — miasto dwóch kultur

Pomimo tego, że Wrocław leży teraz w granicach Polski, to dawniej nie był naszym miastem. Długo leżał w granicy Niemiec. Z łatwością w mieście możemy zauważyć wiele niemieckich symboli czy wpływów. Poza tym to że Wrocław dziś znajduje się niedaleko niemieckiej granicy, powoduje, że każdego roku odwiedza go wielu turystów właśnie z Niemiec. Mieszkańcy Wrocławia bardzo lubią i szanują gości zza Odry. Są to bardzo kulturalni i spokojni ludzie, którzy szanują czystość i porządek. Warto również wspomnieć o tym, że prężnie rozwija się także wrocławskie lotnisko. Dzięki temu w mieście coraz częściej słychać języki z różnych stron świata.

Wrocław — miasto uroczych krasnali

Wrocław jest świetnym miastem na weekendowy wypad lub trochę dłuższy pobyt. Możemy wybrać się tam z grupą znajomych lub z małymi dziećmi. Wielką zaletą miasta jest to, że każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Dzieci będą zachwycone wizytą we wrocławskim ZOO i w Oceanarium. Będą miały okazję zobaczyć na własne oczy różne egzotyczne zwierzęta. Wizyta w tych dwóch miejscach spodoba się na pewno także dorosłym. Dla miłośników malarstwa nie lada gratką będzie pewnie oglądanie Panoramy Racławickiej. Dzieło ma 120 metrów szerokości i 15 metrów wysokości. Jest to w pewnej mierze także obraz 3D, gdyż przed dziełem na podłodze są poukładane różne przedmioty, które pasują do obrazu. Z pewnej odległości nie jesteśmy zatem w stanie ocenić czy dany dzbanek jest namalowany, czy ustawiony na tle obrazu. Robi to niesamowite wrażenie. Latem można także urządzić sobie piknik i odpocząć na pięknej wyspie Słodowej. Mieszkańcy bardzo lubią ten zielony zakątek otoczony przez wody Odry. Często możemy spotkać tam w weekend całe rodziny. Jednak najpopularniejszą atrakcją Wrocławia w ostatnim czasie są krasnale. Pokochali je wszyscy i niezależnie od wieku, każdy chce znaleźć ich jak najwięcej. W internecie lub w informacji turystycznej możemy znaleźć mapę, na której będą zaznaczone wszystkie małe gnomy. Ich wyszukiwanie bywa niekiedy utrudnione, gdyż skrzaty lubią chować się przed ludzkimi oczyma w różnych miejscach — niekiedy za kratami, pod parapetem czy nawet na wysokiej latarni. Zdjęcia krasnali to świetna pamiątka, którą potem możemy pokazać znajomym.