Włochy – przewodnik kulinarny

Co jeść we Włoszech? Oczywiście jeżeli myślimy o tym państwie, prawdopodobnie jako pierwsze przyjdzie nam na myśl pizza, jednakże zapewniamy Was, że kuchnia włoska jest o wiele bardziej różnorodna. Z wiadomych względów koniecznie musicie spróbować tradycyjnej pizzy włoskiej, jednak dzisiaj zapraszamy Was na przewodnik po nieco mniej oczywistych smakach. Co jeść we Włoszech?

Bruschetta

Bruschetta to typowa włoska przystawka, którą większość z Was prawdopodobnie zna – stała się ona bowiem popularna również i w Polsce. Bruschetta to doskonały przykład tego, jak można zrobić z niczego coś wspaniałego, a jednocześnie jak duże znaczenie ma jakość składników użytych do zrobienia danego dania. Bruschetty bowiem to nic innego jak małe grzanki z chleba pszennego z oliwą, bazylią i pomidorami. Jeżeli do jej zrobienia zostaną użyte pomidory dojrzewające w pięknym włoskim słońcu, na pewno przystawka Was zachwyci.

Calzone

Calzone to swego rodzaju wariacja na temat pizzy – jest to ogromny pieróg zrobiony właśnie z ciasta na pizzę. Jego nadzienie zależy wyłącznie od natchnienia kucharza – w calzone można włożyć właściwie wszystko, a jeżeli tylko smaki się dobrze komponują, potrawa będzie naprawdę dobra. Pieróg jest pieczony, nie musicie zatem obawiać się tak bardzo o kalorie! Polecamy spróbować calzone w różnych wariantach smakowych, bo naprawdę każde z nich może odkryć przed Wami nowe możliwości.

Lody

Będąc we Włoszech w lecie, nie możecie odmówić sobie lodów – nawet jeżeli jesteście na diecie! Przygotowywane według tradycyjnych włoskich receptur na najlepszej jakości składnikach, włoskie lody potrafią zachwycić właściwie każdego. Poczytajcie opinie w internecie i znajdźcie najlepszą lodziarnię w okolicy, a na pewno nie będziecie żałować. Możecie również kierować się swoją intuicją – jeżeli w mało turystycznym miejscu zobaczycie stojącą przed jakąś lodziarnią dużą kolejkę złożoną głównie z Włochów, również koniecznie powinniście w niej stanąć.

Szynki, sery, oliwki

Włochy to również ogromna baza wszelkiego rodzaju przekąsek do wina. Jeżeli chcecie zrobić sobie prawdziwy włoski wieczór, wybierzcie się najpierw do sklepu i kupcie dobre włoskie wino. Do tego przygotujcie talerz włoskich przekąsek – orzechy, kawałki różnego rodzaju serów, kilka rodzajów włoskiej szynki i dojrzewające na miejscu oliwki – to wszystko wystarczy, abyście znaleźli się w kulinarnym niebie. Możecie dołożyć do tego również bagietkę – Włosi wypiekają je prawie tak samo dobre jak we Francji!