Wakacje marzeń w Tokio

Stolica Japonii wydaje się być bardzo niedostępnym miastem dla polskiego turysty. Tokio leży ponad dziewięć tysięcy kilometrów od Polski, dlatego aby tam dojechać trzeba poświęcić nieco czasu. Jak zorganizować wakacje w Tokio aby nie stracić fortuny? Jakie atrakcje czekają na miejscu na podróżnych?

Planowanie podróży

Ze względu na dużą odległość loty do Tokio są dość drogie, tanie linie samolotowe nie zajmują się takimi połączeniami. Najbardziej ekonomiczna opcją jest zakupienie biletu z przesiadką w Moskwie, wówczas cena będzie nawet dwukrotnie niższa! Niestety w trakcie międzylądowania w stolicy Rosji najprawdopodobniej trzeba będzie kilkanaście godzin zaczekać na kolejną część podróży. Na szczęście duże lotniska zaopatrzone są w specjalne strefy, gdzie możliwy jest dłuższy wypoczynek a nawet sen. Osoby odwiedzające Japonię w celach turystycznych nie potrzebują tokyo-2specjalnych pozwoleń na pobyt, odpowiednią wizę odbierze się na lotnisku w Tokio. Upoważnia nas ona do trzymiesięcznego pobytu w tym kraju, jest też bezpłatna. Należy tylko pamiętać, że osoby przebywające w Japonii jako turyści nie mogą podejmować się tam pracy zarobkowej.

Niestandardowe miasto

Osoby, dla których Tokio jest pierwszą z ogromnych metropolii, mogą bardzo się zdziwić olbrzymim tłumem jaki panuje na tamtejszych ulicach. Stolica Japonii jest bardzo przeludniona, dlatego pełno tam jest bardzo wysokich budowli, które muszą pomieścić wszystkich mieszkańców i przyjezdnych. Także hotele w Tokio są niecodzienne. Najtańsza opcja, odpowiednia dla portfela polskiego turysty, obejmuje mini pokoje, tak niskie, że nie można w nich stanąć. Są one jednak bardzo wygodne i nowoczesne, przeznaczone tylko na sen i odpoczynek.

Zwiedzanie

Stolica Japonii to jednak nie tylko betonowa, miejska dżungla, pełna drapaczy chmur i kolorowych neonów. Na całym obszarze Tokio znaleźć można przepiękne świątynie buddyjskie i taoistyczne, będące wspaniałym przykładem architektury orientalnej. Najpopularniejszą świątynią jest Senso-ji, będąca ośrodkiem kultu Buddy. W jej wnętrzu można podziwiać obszerny wzór ilustracji typowych dla sztuki japońskiej.

Jeżeli nasza wyprawa do miasta przypada na przełom marca i kwietnia koniecznie musimy wybrać się do Parku Ueno. Mieści się tam ponad 200 drzew wiśni, które na początku wiosny wspaniale rozkwitają. W parku swoją siedzibę mają również Muzeum Narodowe oraz Sztuki Zachodniej, w których można podziwiać ciekawe eksponaty malarstwa japońskiego oraz europejskiego.