Co turystom może zaoferować Londyn?

Znamy dobrze język angielski i chcemy go wypróbować w codziennym użyciu, z rodowitymi Anglikami, mówiącymi z różnym akcentem? Najlepszym sposobem na spełnienie tego marzenia będzie odwiedzenie Anglii, zwłaszcza że dotarcie do niej nie zabierze nam wiele czasu. Co prawda możemy tam się wybrać samochodem i zdecydować się na przeprawę promem, ale znacznie szybciej będzie, jeśli zdecydujemy się na samolot. Wówczas w ciągu kilku krótkich godzin będziemy na miejscu, a jeśli wybierzemy na miejsce lądowania stolicę kraju, to od razu będziemy mogli przejść nie tylko do wypróbowania faktycznej znajomości tego języka, ale również do zwiedzania tego niesamowitego miasta.

Londyn może nam pokazać niesamowite zabytki

absaroka-mountain-range-1669825_640Jeżeli już znajdziemy się w stolicy Anglii, to koniecznie musimy zobaczyć jej najważniejsze punkty, zanim wrócimy do domu, bo tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że widzieliśmy Londyn. Pierwszy na liście powinien być pałac królewski, gdzie mieszka panująca obecnie monarchia, dzięki czemu też będziemy mogli zobaczyć gwardzistów, a jeśli dokładnie sprawdzimy wszystkie informacje na jego temat, to może nawet uda nam się trafić na zmianę warty, która z pewnością wygląda bardzo spektakularnie. Kolejnym punktem na naszej liście powinien być Big Ben, chyba najbardziej znana wieża zegarowa na całym świecie, a co się z tym wiąże, zrobienie sobie na jego tle zdjęcia, to praktycznie turystyczny obowiązek. Warte zobaczenia będą również liczne muzea, ale nie możemy przejść obojętnie obok ogromnego mostu nad Tamizą, który łączy dwa brzegi Londynu, czyli słynnego mostu Tower Bridge z jego dwoma, ogromnymi wieżami. A jeśli to wszystko chcemy zobaczyć z lotu ptaka, to warto wykupić bilet na diabelski młyn London Eye, a będziemy mieli gwarancję widoku zapierającego dech w piersiach. Co więcej, warto się na niego wybrać w ciągu dnia i w nocy, aby móc powiedzieć, że podziwialiśmy to niezwykłe miasto w jego dwóch odsłonach. Z pewnością Londyn będzie miał nam wiele do pokazania jeżeli tylko się na to zgodzimy.

Ponieważ bilety na samolot nie są drogie, tak jak drogie nie są noclegi, które będą nam tutaj zaproponowane, to warto się zastanowić nad takim wyjazdem wakacyjnym do tego miasta. A jeśli z jakiegoś powodu nie możemy sobie pozwolić na dłuższy pobyt w tym mieście, to warto się zastanowić chociażby nad krótkim, weekendowym wypadem, który choć będzie intensywny, to z pewnością dostarczy nam wiele zadowolenia, a to przecież powinno być najważniejsze.