Słoneczna Italia czeka na Ciebie

Jak zaplanować idealne wakacje dla siebie? Wystarczy dać ponieść się marzeniom i spełniać swe podróżnicze fascynacje! Większość turystów posiada własne listy pięknych zakątków świata, które chcieliby odwiedzić. Bardzo często na szczycie tej listy znajdują się Włochy! To kraj odznaczający się niezwykłą urodą, zróżnicowany pod względem kultury i geografii, jak też oferujący niewyczerpane możliwości planowania odpoczynku. Słoneczna Italia czeka na turystów!
Wybierz wakacje dla siebie

Rzym, Toskania czy słoneczne wyspy rozrzucone po morzu Śródziemnym? Możliwości zaplanowania wypoczynku we Włoszech są niezwykle szerokie i interesujące. Dzisiaj podobne wakacje można zaplanować naprawdę łatwo i wygodnie, ponieważ dostępne są połączenia lotnicze w atrakcyjnych cenach, a na miejscu można wynająć prywatne wille i apartamenty lub pokoje w hotelach i hostelach. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, który model odpoczynku się preferuje, a potem dostosować do niego wybrany region Italii. Włochy to turystyka na najwyższym poziomie, która usatysfakcjonuje najbardziej wymagających turystów.

Serce kraju

oranges-1117628_640
Sercem Włoch jest oczywiście stolica kraju: Rzym. Miasto przyciąga co roku miliony turystów z całego świata. Trudno się temu dziwić, bo na miejscu znajdują wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku. Nie brak tu wielowiekowych zabytków, jak Koloseum, Panteon czy Via Appia Antica. Rzym to także malownicze uliczki z przytulnymi kawiarenkami, gdzie można raczyć się smacznymi lodami lub postawić się na nogi mocnym espresso. Rzym oferuje tak wiele atrakcji, że nie sposób wszystkich zobaczyć w ciągu weekendu. Ale jeśli po zwiedzaniu najdzie ochota na leniwy, słoneczny wypoczynek, można odwiedzić plaże w Ostii.

A może wypoczynek pod słońcem Toskanii?

Czy to za sprawą romantycznego kina czy swych malowniczych krajobrazów, Toskania cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem turystów. To kraina zielonych pól, gajów oliwnych i winnic, poprzecinanych wąskimi drogami i naznaczonych strzelistymi cyprysami. Bliskość ważnych turystycznych miejscowości, jak Piza, Florencja czy Siena gwarantuje, że nie zabraknie ciekawych obiektów do zwiedzania. Powodzeniem cieszą się też mniejsze miasteczka, gdzie na targach można zakupić miejscowe specjały i rękodzieło. Toskania to jednak przede wszystkim bogata kultura i bardzo smaczna kuchnia. W górzystej części regionu można wynająć willę lub zatrzymać się u rodzin wynajmujących pokoje. Bliżej morza działają duże i komfortowe ośrodki turystyczne, zapewniające liczne udogodnienia.