Rzym – przydatne informacje

Zwiedzanie Rzymu może być naprawdę fascynującą przygodą, dlatego nieustannie zachęcamy Was do zwiedzenia tego miasta. Jeżeli wybierzecie wycieczkę all inclusive z biurem podróży, wtedy nie musicie przejmować się właściwie niczym, a jedynie dobrze bawić podczas wyjazdu. Jeżeli jednak chcecie zwiedzić Rzym na własną rękę, wówczas na pewno przydadzą się Wam praktyczne wskazówki zawarte w tym tekście.

Jak dotrzeć?

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – pamiętacie to stare powiedzenie? Z Polski do tego miasta możecie dotrzeć na wiele różnych sposobów, jednak najszybszym z pewnością będzie wybór podróży samolotem. Często nie będzie to również najdroższy środek transportu – na znajdujące się pod Rzymem lotnisko Ciampino z Polski kursują praktycznie codziennie tanie linie lotnicze, więc możecie upolować bilet w naprawdę dobrej cenie. Z lotniska do centrum miasta dostaniecie się bez większego problemu pociągiem albo autobusem.

Szukanie noclegu

Rzym nocąJeżeli tylko nie podejmujecie decyzji o wyjeździe na ostatnią chwilę, warto zacząć jak najwcześniej rozglądać się za miejscem do spania. Rzym to nie Azja, gdzie na każdym rogu znajdziecie tanie pokoje do wynajęcia – zazwyczaj jest tutaj dość drogo i ciekawe noclegi znikają praktycznie w mgnieniu oka. Szukajcie wszędzie – począwszy od portali z ekskluzywnymi hotelami aż po portale, na których prywatne osoby oferują swoje mieszkania czy domy do wynajęcia. Jeżeli poświęcicie na to odpowiednio dużo czasu, na pewno uda Wam się wyszukać jakąś perełkę w odpowiedniej cenie. Zanim zaczniecie jednak szukać lokum na wyjazd, zaplanujcie mniej więcej trasę zwiedzania – Rzym jest naprawdę dużym miastem, warto zatem mieć nocleg gdzieś w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych, aby codziennie nie tracić pieniędzy i czasu na dojazdy środkami komunikacji miejskiej.

Przemieszczanie się po Rzymie

Jeżeli mowa o środkach komunikacji miejskiej – jeżeli tylko nie przyjechaliście samochodem, korzystanie z nich będzie koniecznością. Kupujcie bilety, bo w Rzymie jest naprawdę wielu kontrolerów! W zależności od potrzeb możecie zakupić bilet jednorazowy, jednodniowy, trzydniowy czy tygodniowy. Ciekawą opcją jest także Roma Pass, który kosztuje 35 euro – w tej cenie macie trzydniowy bilet na komunikację miejską, darmowy wstęp do dwóch różnych muzeów państwowych ze specjalnej listy, a także zniżki przy wstępie do innych ciekawych miejsc, muzeów i zabytków. Jeżeli będziecie w Rzymie na przedłużony weekend i chcecie dużo zobaczyć, jest to świetna opcja!