Paryż – miasto warte zobaczenia

Paryż jest miastem, który każdy zna, ale wielu tylko z zasłyszenia. Czasami się czujemy tak, jakbyśmy tam byli, bo ciągle słyszymy o tych niezwykłych miejscach, widzimy zdjęcia, oglądamy filmy, to miejsce staje się dla nas bardzo realne. A później jesteśmy skonsternowani, bo przecież ciągle mamy tę zaległość, zdajemy sobie sprawę, że nigdy tam nie byliśmy. Czas więc to nadrobić!

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiemy, że warto wybrać się do Paryża choćby dlatego, by wejść na wieżę Eiffla. Widok stamtąd jest naprawdę piorunujący, niezapomniany, jeden z najwspanialszych, jakie można ujrzeć w życiu. Przy dość dobrej pogodzie dostrzeżemy tereny, które są odległe nawet o 72 kilometry. Warto być tam w dzień, ale i niezwykła jest panorama wieczorna. Niestety, żeby wjechać na wieżę Eiffla musimy poczekać w kolejce, ale widok zrekompensuje te niedogodności. Paryż to przede wszystkim wspaniałe muzea. Każda osoba, która interesuje się sztuką, powinna odwiedzić to miasto. Wystarczy odwiedzić Luwr, by przekonać się o tym, jak niezwykłe jest to miejsce. Zwiedzanie tego muzeum trzeba jednak zaplanować rozważnie, to wycieczka na wiele godzin. Pamiętajmy więc, żeby być w dobrej formie, by zobaczyć i zapamiętać jak najwięcej. Z drugiej strony warto rozłożyć zwiedzanie na kilka dni, bo w jeden dzień trudno będzie to ogarnąć. Może nam po prostu nie starczyć sił.
away-1495685_640
Paryż to wspaniałe i klimatyczne dzielnice jak Montmartre. Dla wielu to najbardziej malownicze miejsce w Paryżu. Wspaniała atmosfera panuje na wzgórzu z bazyliką Sacre Coeur, jest zupełnie inna niż w pozostałych częściach miasta. Od czasów Picassa to miejsce, w którym spotkać można różnych malarzy. Paryż to wreszcie katedry, z których najbardziej znana to oczywiście Notre-Dame. To prawdziwe arcydzieło gotyku zachwyca każdym detalem. Chociaż wnętrze katedry jest surowe, to wypełnione jest przez zachwycające barwami witraże. Naprawdę warto wejść na wieżę katedry, by móc podziwiać miasto z góry.

I najważniejsze na koniec. Aby poznać i poczuć Paryż najlepiej zwiedzać go pieszo. Możemy oczywiście wsiąść w autobus lub popływać barką po Sekwanie, ale jak tak zrobimy, to na pewno nie uda nam się zasmakować klimatu Paryża, tych wspaniałych paryskich uliczek. To nic nie kosztuje, bo nie musimy płacić za transport, za zwiedzanie muzeum, a możemy poznać jeszcze więcej i lepiej, zobaczyć prawdziwe życie tego niezwykłego miasta. Jeśli jeszcze nigdy nie byliśmy w Paryżu, to zdecydowanie warto to nadrobić, bo miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.