Paryż to miasto, które nie przestaje zadziwiać

Stolica Francji jest miastem wyjątkowym, nie dziwi więc, że każdego roku przyjeżdżają do niego turyści z całego świata. Chyba każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: miłośnicy zabytków, amatorzy sztuki i wielbiciele dobrej zabawy.

Jeżeli chcemy odwiedzić Paryż, to najlepszym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie biletów lotniczych i miejsca w hotelu. Z pewnością znajdziemy nocleg w lokalizacji, która będzie nam pasować i okaże się przystępna cenowo. Paryż można odwiedzić o każdej porze roku, jeśli jednak pojedziemy tam w wakacje, to musimy liczyć się z tym, że będzie tam z nami mnóstwo turystów z całego świata. Może to negatywnie odbić się na naszej wycieczce, ponieważ kolejki do wszystkich atrakcji będą strasznie długie, co może zamienić nasz wyjazd w torturę. Warto także zadbać o to, aby mieć jakiś ogólny plan zwiedzania, dzięki temu będziemy mniej więcej wiedzieli, z czego możemy zrezygnować i zastąpić inną atrakcją.
red-leaves-918745_640
W Paryżu jest tyle atrakcji, że naprawdę ciężko będzie wybrać tylko kilka, jeżeli mamy ograniczony czas. Naturalnie warto zwiedzić imponującą Wieżę Eiffla, ten ponadtrzystumetrowy budynek wciąż zachwyca i oferuje niezapomniany widok na miasto. Kolejnym wartym uwagi obiektem jest Łuk Triumfalny. Działa w nim muzeum, gdzie poznamy historię budowli. Oczywiście nie możemy ominąć Katedry Notre Dame de Paris. Wejście do nie jej jest darmowe, płacić musimy wyłącznie wtedy, jeśli chcemy wspiąć się na wieżę. Kiedy odwiedzamy Paryż to prawie zawsze myślimy o tym, że odwiedzić Luwr i zobaczyć Monę Lisę. Jednak może to być nie najlepszy pomysł, ponieważ w galerii zawsze są tłumy ludzi i może okazać się, że czas oczekiwania jest tak długi, że lepiej wybrać inne atrakcje. Jeżeli mamy ochotę na przyjemny spacer, to warto pojechać do Lasku Bulońskiego. Można tam także pojeździć na rowerze lub popływać łódką. Znajdziemy w nim kilka przepięknych ogrodów tematycznych, a dzieci będą mogły wyszaleć się na placu zabaw. Jeżeli nadal nam mało, to warto zajrzeć do Katakumb znajdujących się 20 metrów pod ziemią. Ludzie o mocnych nerwach na pewno chętnie zobaczą kaplicę z filarem zbudowanym z ludzkich kości.

Zanim pojedziemy do Paryża, warto dokładnie wszystko zaplanować. Spontaniczny wyjazd z pewnością będzie bardzo romantyczny, jednak może okazać się, że niektóre atrakcje są zamknięte albo akurat w mieście jest zbyt wielu innych turystów i będziemy rozczarowani. Poza tym, jeśli zarezerwujemy przelot odpowiednio wcześnie, to najpewniej sporo zaoszczędzimy.