Moskwa – stolica największego państwa na świecie

Największe państwo na świecie znajduje się tuż za naszą wschodnią granicą. Jest to oczywiście Rosja. Bez względu na ustrój polityczny, jaki tam panuje, kraj jest wart zobaczenia. Różnorodność kulturowa, bogactwo historii, wiedza o medycynie naturalnej oraz jedna z piękniejszych stolic w Europie zachęcają turystów do odwiedzin. Aby tam pojechać, trzeba mieć wizę, ale za to przywieziemy ze sobą niesamowite wspomnienia. Dlaczego warto pojechać do Moskwy?

Bogactwo i przepych, którego brakuje w innych częściach kraju

Rosja znana jest także z niesamowitych kontrastów. Wiele osób żyje w skrajnej biedzie, ale w państwie nie brakuje także miliarderów, którzy mogą sobie pozwolić na wszystko. Moskwa jest miastem, gdzie ludzi bogatych jest najwięcej. Dlatego jeśli zdecydujemy się na podróż to tej stolicy, zobaczymy tam niesamowite budynki, kamienice, pensjonaty i mieszkania, które swoim wyglądem zachwycą nas i onieśmielą. Z tego też względu Moskwa cieszy się też popularnością wśród elit pochodzących z różnych krajów. Możni przyjeżdżają tutaj, aby napić się prawdziwego szampana i skosztować kawioru. Nie brakuje tutaj rozrywek. Jak więc odnajdzie się w stolicy Rosji zwykły turysta? Najlepiej będzie jeśli wykupi wycieczkę. Dzięki temu dowie się wszystkiego, co najciekawsze o stolicy Rosji.
woman-1224492_640
Miasto tysiąca cerkwi

Jedną z najbardziej słynnych budowli kojarzonych z Moskwą jest Sobór Wasyla Błogosławionego. Jest to kompleks kilku cerkwi, posiadających kolorowe i rzucające się w oczy kopuły. Oprócz tej świątyni w mieście znajduje się bardzo wiele monastyrów o bogatej historii. Warto zobaczyć kilka z nich, będąc w Moskwie, ponieważ mogą one niejednokrotnie opowiedzieć bardzo ciekawą i przejmującą opowieść o mieszkańcach tego miasta. Są one dostępne do zwiedzania, jednak należy pamiętać, aby w trakcie nabożeństwa zachować się odpowiednio i nie przeszkadzać wiernym w modlitwach. Warto zwrócić uwagę na liczne ikony, zdobiące ściany. Część z nich znajduje się pod opieką kuratora sztuki lub jest uznanych za zabytki światowej klasy. Takich piękności jak w Moskwie nie znajdziemy nigdzie!

Jak się dostać do Moskwy?

Z Polski do Moskwy najlepiej dolecieć samolotem. Podróż nie będzie trwała zbyt długo. Trzeba jednak pamiętać, aby przed wylotem sprawdzić, co dokładnie można wwieźć do Rosji. Celnicy i rosyjska policja potrafią ukarać każdego, kto nie dostosuje się do obowiązujących przepisów. Szkoda, aby wakacje zakończyły się niemiłą niespodzianką.