Londyn na weekend

Jeżeli jeszcze nie byliście w Londynie, z pewnością musicie to nadrobić. To fantastyczne miasto na weekendowy wypad, do którego można się dostać relatywnie niewysokim kosztem. Do Londynu z Polski kilka razy dziennie latają tanie linie lotnicze, dlatego ceny biletów wcale nie są wysokie. Dodatkowo praktycznie każdy z nas ma jakiegoś znajomego czy też członka rodziny, który mieszka w Londynie – to może być dobry sposób na obniżenie kosztów podróży (bo może znajomy zgodzi się Was przenocować), a jednocześnie będziecie mogli liczyć na oprowadzenie po ciekawych zakątkach miasta. Sprawdźcie, co warto zwiedzić w Londynie!

Muzea i galerie

Londyn zwiedzanieLondyn to wiele muzeów i galerii wartych zwiedzenia. Oczywiście obowiązkowym punktem do zwiedzenia dla każdego miłośnika sztuki i literatury będzie przede wszystkim Galeria Narodowa. Tam znajdziecie wiele ciekawych dzieł sztuki, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Dodatkowo powinniście skierować swoje kroki do Muzeum Międzynarodowej Sztuki Współczesnej. The Tate Modern, bo o nim mowa, z pewnością zachwyci każdego z Was. Sztuka współczesna jest tak różnorodna i tak pełna dziwnych i zaskakujących odniesień, że możecie tutaj spędzić praktycznie każdy dzień, a jeszcze nie będziecie mieli dosyć.

Muzeum Madame Tuusaud

Inny rodzaj muzeum, jednakże również warty polecenia. Świetnie bawić się tutaj będą przede wszystkim rodziny z małymi lub nieco większymi dziećmi. Muzeum w Londynie to aktualnie największe na świecie muzeum figur woskowych – znajdziecie tutaj zarówno postaci historyczne, liczne gwiazdy z przeszłości i aktualnych celebrytów, a dodatkowo postaci z bajek. Wszystkie figury są bardzo realistyczne i naturalnej wielkości, dlatego wizyta w muzeum ucieszy na pewno nie tylko najmłodszych, ale również nieco starszych. Wstęp wprawdzie jest dość drogi (będziecie musieli liczyć się z wydatkiem około trzydziestu funtów), jednak zdecydowanie warto!

The Making of Harry Potter

Każdy miłośnik serii książek i filmów o małym czarodzieju musi odwiedzić to miejsce! Zobaczycie tutaj, gdzie kręcono poszczególne sceny do filmów o Harry’m Potterze. Będziecie mogli wziąć udział w meczu Quiddicha, polatać na miotle, napić się piwa kremowego, a nawet zjeść czekoladową żabę. Jeżeli wybierzecie się tutaj z dziećmi, zapewniamy, że właściwie cały dzień będziecie mieć z głowy. Polecamy to miejsce bardzo gorąco, bo to gwarancja znakomitej zabawy dla młodszych i starszych praktycznie przez cały dzień! Musicie tam zajrzeć choć na chwilę.