Kanadyjska przygoda czeka na ciebie

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe i wygodne. Dzisiaj, mając tak dogodny dostęp do biletów lotniczych (na przykład klikając tutaj) i licznych promocji na połączenia podniebne, można podróżować, gdzie tylko się zapragnie. Turystów z Polski i Europy niezmiennie fascynuje to, co znajduje się za oceanem. Wielkim zainteresowaniem podróżnych cieszy się Kanada. Ten ogromny kraj oferuje nieskończone możliwości zaplanowania satysfakcjonującego wypoczynku.

Wszystkie twarze Kanady

Kanada jest wielkim i niezwykle zróżnicowanym krajem. Spotka się tu dosłownie wszystko: od nowoczesnych, prężnie rozwijających się miast, poprzez popularne kurorty turystyczne, po całkiem dzikie, piękne i nieujarzmione przez człowieka zakątki. To wszystko sprawia, że można tutaj zaplanować niezwykle urozmaicony i atrakcyjny wypoczynek, odsłaniając krok po kroku oblicze kraju z liściem klonu w herbie. Dodatkowo Kanada jest krajem wielokulturowym. Stykają się tu wszelkie nacje, co nadaje temu miejscu jeszcze bardziej niezwykłego charakteru. Wycieczka do Kanady musi okazać się fascynującą przygodą. california-210913_1920

Nowoczesne miasta pełne atrakcji

Choć Toronto nie jest stolicą kraju, bezsprzecznie jest najważniejszym i największym miastem Kanady, przez co cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Miasto może pochwalić się niezwykle malowniczym położeniem na brzegu Jeziora Ontario, dodatkowo jest metropolią wyjątkowo zieloną i świeżą. W Toronto znajduje się wiele ciekawych obiektów turystycznych. Brakuje tu co prawda wielowiekowych zabytków, na to miejsce turyści mogą odwiedzać niezwykle nowoczesne obiekty sportowe. Gorącym zainteresowaniem cieszy się także wieża CN Tower. To najważniejsza atrakcja miasta, roztacza się z niej zapierający dech w piersi widok na miasto i wody Jeziora Ontario.

Dzika natura i piękne widoki

Przyroda Kanady jest słynna na cały świat. Ogromna powierzchnia kraju pokryta jest wspaniałymi lasami i jeziorami, a na ich brzegach lokują się ciekawe ośrodki turystyczne. Pobyt w Kanadzie to idealna okazja, aby przyjrzeć się spektaklom tworzonym przez samą naturę. Będąc w prowincji Ontario, nie sposób odmówić sobie wyprawy do Niagara Falls i obserwacji jednego z najsłynniejszych wodospadów świata: Niagara. Dziś w jego pięknie dostrzega się ingerencję człowieka, szczególnie gdy włączone są iluminacje świetlne. Mimo wszystko warto zdecydować się  na oferowane na miejscu wycieczki, jak chociażby rejs statkiem u stóp wodospadu. Na tę okoliczność przydaje się peleryna przeciwdeszczowa, jak też wodoodporna osłona na aparat fotograficzny.