Jak przeżyć w Nowym Jorku?

Nowy Jork to wspaniałe, ale ogromne miasto, które dla wielu osób może być przytłaczające. Jeżeli wybieracie się do Stanów, a nie wiecie, jak przeżyć w Nowym Jorku – oto kilka podstawowych informacji, z którymi powinniście się jak najszybciej zapoznać.

Gdzie i jak szukać noclegu?

Nowy Jork podróżNie ma się co oszukiwać – Nowy Jork nie jest tanim miastem dla turystów. Jeżeli chcecie spędzić w Wielkim Jabłku nieco więcej czasu, zdecydowanie musicie nastawić się na spore koszty. Jednak niewątpliwie warto, bo Nowy Jork jest tak fantastycznym miastem, że właściwie każdemu zapiera dech w piersiach. Wbrew pozorom nie rekomendujemy szukania noclegów w New Jersey – niby jest położone blisko, bo tuż za rzeką Hudson, jednak po pierwsze w Stanach Zjednoczonych odległość nabiera nieco innego znaczenia niż w Europie, po drugie zaś każdorazowo będziecie musieli zapłacić siedem dolarów za kurs metrem w jedną stronę do Nowego Jorku – ostatecznie więc będzie to jedynie pozorna oszczędność, a dodatkowo stracicie mnóstwo czasu.

Jeżeli chodzi o tańsze noclegi, polecamy przede wszystkim różnego rodzaju hostele, których w Nowym Jorku jest mnóstwo. Możecie spróbować również poszukać mieszkania do wynajęcia od osoby prywatnej na portalach oferujących tego rodzaju usługi – to pozwoli Wam się poczuć jak prawdziwi Nowojorczycy! Na darmowy nocleg niestety raczej nie ma co liczyć, o ile nie macie w mieście nikogo znajomego – coachsurfing w Nowym Jorku raczej nie jest zbyt popularny.

Jak poruszać się po Nowym Jorku?

Do przemieszczania się po mieście bez żadnych wątpliwości najlepsze będzie metro, które dla nas – posiadających zaledwie dwie nitki metra w Warszawie – na pierwszy rzut oka może być przytłaczające. Zapewniamy jednak, że szybko przyzwyczaicie się do poruszania się nowojorskim metrem, bo jest to zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy środek transportu w tym mieście. Aby się nie pogubić, polecamy ściągnąć sobie na telefon komórkowy jakąś aplikację, która szybko wskaże Wam, na której stacji musicie wysiąść aby dostać się do konkretnego miejsca. Po mieście można poruszać się także autobusami miejskimi, aczkolwiek jest to trochę bardziej skomplikowane – po prostu jest ich znacznie więcej i niejednokrotnie trzeba czekać dłuższy czas na przesiadkę. Jeżeli nie chcecie się zastanawiać, gdzie jest przystanek lub stacja, a jesteście przygotowani na nieco większe wydatki, możecie zdecydować się na taksówki – uważajcie jednak, aby nie utknąć przy tej okazji na dobre w korkach!