Hamburg z dzieckiem

Położony w północnej części Niemiec Hamburg  jest ciekawą propozycją na weekendowy wyjazd. Wybrać można się tam nawet całą rodziną, ponieważ w mieście nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych podróżników. Gdzie zabrać dziecko w Hamburgu, aby się nie nudziło?

Rodzinny weekend w Hamburgu

Połączenia lotnicze sprzyjają dalszym wycieczkom, a przy ich okazji warto zawitać również i do naszych zachodnich sąsiadów. Położony przy ujściu Łaby do Morza Północnego Hamburg jest nie tylko ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym, ale także ciekawym celem turystycznych wędrówek. Historyczne stare miasto zostało zbombardowane w wyniku nalotów alianckich, jednak część zabudować ocalała lub została odbudowana. Znajdujące się tutaj budynki zostały wzniesione w charakterystycznym północnoniemieckim stylu, czego przykładem jest nabrzeże ze starymi magazynami.

Kiedy dziecko się nudzi

Wyprawa z dzieckiem stawia przed turystami zupełnie inne wymagania. Nie można już skupiać się wyłącznie na podziwianiu fascynujących zabytków i obiektów architektonicznych, trzeba także hamburg-2zaplanować atrakcje, które spotkają się z aprobatą najmłodszych. W Hamburgu ciekawą propozycją dla małych turystów może być miejscowe Zoo. Ogród zoologiczny położony jest niemal w centrum Hamburga i otacza go masa zieleni. W Zoo mieszka wiele ciekawych gatunków zwierząt: ssaków, ptaków, gadów. Nie brakuje także placu zabaw, na którym najmłodsi mogą się pobawić, gdy znuży ich już wędrówka. Nieco dalej od centrum mieści się kolejne miejsce, gdzie dzieci mogą spotkać się ze zwierzakami. Jest to Park Dzikich Zwierząt Schwarze Berge.

Wunderland w Hamburgu

Pasjonującą atrakcją może okazać się wizyta w parku miniatur Wunderland, gdzie na licznych ekspozycjach prezentowane są kolejki, maleńkie miasteczka, wsie i inne obiekty w miniaturze. Barwne i dopracowane pod kątem najmniejszych detali ekspozycji z pewnością podbiją każde małe serduszko. Wunderland jest jednak dość popularnym i przez to mocno zatłoczonym miejscem. Jeśli szuka się czegoś spokojniejszego i odpowiedniego dla większych pociech, fajną opcją okażą się Muzeum Morskie lub Muzeum Komunikacji.

W tym drugim młodzi zwiedzający mogą wypróbować różne urządzenia, naturalnie pod okiem przewodnika.

Hamburg jest zielonym, przyjaznym miastem, gdzie nie brakuje terenów rekreacyjnych ze strefami dla najmłodszych. Praktycznie w każdym parku znajdzie się place zabaw, gdzie dzieci mogą podokazywać, by odreagować podróżnicze emocje, a rodzice złapać chwilę oddechu.