Hamburg to jedno z piękniejszych niemieckich miast

Jeżeli lubimy spontaniczne weekendowe wypady albo chcemy zaplanować dłuższą wycieczkę, to warto zainteresować się Hamburgiem. To drugie co do wielkości miasto w Niemczech oferuje bardzo wiele niesamowitych atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Hamburg to idealne miejsce, jeśli chcemy udać się na spontaniczny weekendowy wypad zagranicę. Miasto leży w północnych Niemczech i jest przez wielu uważane za najpiękniejsze w całym kraju. Bilety lotnicze nie powinny być drogie, warto jednak poprzeglądać trochę ofert w Internecie, być może znajdziemy jakieś naprawdę ciekawe okazje. Jeżeli chodzi o samo miasto, to znajdziemy w nim bardzo wiele przepięknych zabytków, znakomite restauracje i inne rozmaite atrakcje. Jeżeli lubimy historię, to warto przejść się na Stare Miasto. Znajdziemy tam wiele niesamowitych starych placówek handlowych oraz słynny Kościół Świętego Michała – najsłynniejszy barokowy zabytek architektury w północnych Niemczech. Każdego dnia, rano i wieczorem, z jego wieży rozlega się hejnał. Ponadto z platformy widokowej kościoła będziemy mogli podziwiać panoramę hamburskiego portu.
audi-798530_640
Dla spragnionych wyjątkowych doznań idealnym miejscem będzie targ Fischmarkt. Każdej niedzieli o 5 rano rozpoczyna się tutaj dzień handlowy oraz zabawa. Można tutaj napić się doskonałego piwa, zjeść tradycyjne śniadanie oraz wziąć udział w rozmaitych aukcjach. W tle cały czas gra na żywo kapela. Oczywiście Hamburg posiada też bardzo wiele muzeów i galerii sztuki, więc jeśli chcemy zobaczyć ciekawe wystawy, to możemy zajrzeć do Internetu i zorientować się, co warto obejrzeć. Miłośnicy dobrego jedzenia także znajdą w Hamburgu coś dla siebie. Działa tu bardzo wiele znakomitych restauracji serwujących potrawy lokalne, regionalne oraz kuchni światowej. Bez wątpienia wypijemy w nich także wyjątkowo dobre niemieckie piwo. Niesamowitą atrakcją jest Miniatur Wunderland, czyli miniaturowy świat. W wielkim magazynie znajdziemy idealnie odwzorowane miasta z całego świata. Dokładność ich wykonania zapiera dech w piersiach. Znajduje się tutaj także najdłuższa na świecie miniaturowa linia kolejowa – jej długość to ponad 13 km.

To tylko kilka z wielu wyjątkowych atrakcji, na które możemy liczyć w Hamburgu. Z pewnością jeden weekend nie wystarczy, żeby zobaczyć wszystko. Jednak być może zakochamy się w tym mieście i będziemy wracać do niego częściej. Jeżeli chcemy poznać miasto lepiej, to najlepszym pomysłem będzie zaplanowanie dłuższego pobytu.