Czemu warto zawitać do Szczecina?

Miejscowości leżące blisko Bałtyku, lecz nie nad samym morzem zawsze mają trochę gorzej. Z reguły turyści wybierają miejsca nad samą wodą i raczej omijają miejscowości, z których w krótkim czasie na nogach nie da się dojść na plaże. A szkoda, bo mają one wiele do zaoferowania.

Jednym z takich miast jest Szczecin. Trzeba powiedzieć, że to miasto nierozerwalnie związane jest z wodą. Mimo tego, że nie leży bezpośrednio nad Bałtykiem, to jednak łączy się z nim za sprawą jezior oraz kanałów. Wraz ze Świnoujściem stanowi on jeden z największych tego typu portowych kompleksów nad Bałtykiem. Jezioro Dąbie, jakie w całości znajduje się w granicach Szczecina, jest czwartym pod względem wielkości w Polsce.
kamaz-835535_640
Warto będąc w Szczecinie zwrócić również uwagę na inne miejsca. Osoby lubiące chodzić po muzeach na pewno będą zadowolone z wizyty w Muzeum Narodowym. Znajduje się ono na Wałach Chrobrego, skąd można podziwiać piękny widok na rzekę. Z kolei na Międzyodrzu można doskonale spędzić czas aktywnie. W związku z tym, że jest to pas mokradeł, to przemieszczać można się tam najwygodniej kajakiem. Spędzić tam można w trochę inny sposób czas niż standardowo tylko zwiedzając miasto. Kajakiem można popływać po malowniczych kanałach, jazach czy opuszczonych miejscach. Osoby, jakie interesują się ornitologią na pewno będą w siódmym niebie mogąc obserwować tam mnóstwo gatunków ptaków, nawet tych rzadkich. Jest to bowiem siedlisko około dwustu gatunków ptaków, między innymi zimorodków czy kormoranów.

Jeśli komuś za mało wrażeń przyrodniczych, to warto wybrać się jeszcze do ogrodu Różanka. Leży on przy Parku Kasprowicza i znajduje się w nim około dziesięciu tysięcy róż. Oprócz tego w każdy weekend od czerwca do sierpnia odbywają się tam koncerty. Mamy zatem podwójną frajdę z obcowania z pięknym otoczeniem oraz słuchania przyjemnej dla ucha muzyki. Ciekawostką w mieście jest multimedialna fontanna, którą można oglądać na Placu Teatralnym. To instalacja przypominająca klawisze fortepianu. Wieczorem jest ona oświetlana wieloma wielokolorowymi reflektorami. Najlepiej przyjść ją podziwiać o godzinie wpół do dziesiątej, ponieważ wtedy ma miejsce przedstawienie z wykorzystaniem wody, muzyki oraz kolorowych świateł. Wszystko razem robi fantastyczne wrażenie.

Szczecin to miasto warte zobaczenia. Dlatego następnym razem odwiedźmy koniecznie to miejsce, chociażby zmierzając w stronę bałtyckich plaż. Oczywiście z powodzeniem możemy przyjechać tutaj na cały wakacyjny pobyt, ponieważ na pewno nie będziemy się tutaj nudzić.