Ciepły kraj winem płynącym, czyli niezwykłe Węgry!

Z pewnością słyszałeś nie raz, że Węgrzy nie lubią się uczyć języków obcych. Mamy nadzieję, że nie zniechęciło Cię to od wybrania się do tego pięknego i nieco tajemniczego kraju Europy Środkowo -Wschodniej. Sprawdź, jakie są obecnie ceny lotów do Bratysławy, zerknij do swojego terminarza i koniecznie wyjedź pozwiedzać ten kraj! A co tam możesz zobaczyć? Co Cię może zaskoczyć?

Płasko, gorąco, pikantnie

Wielu turystów, którzy odwiedzają Węgry latem, narzekają na brak atrakcji. Sami Węgrzy chętnie podróżują po całej Europie, ale nie dlatego, że u nich nie ma atrakcji i nudzą się w swoim kraju – taką mają po prostu naturę i lubią poznawać inne kultury. Powinniśmy brać z nich przykład i wybrać się np. nad Balaton – największe jezioro na Węgrzech. Latem potrafi być tam naprawdę upalnie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać tam na jesień lub na wiosnę. Skorzystamy także z nieco tańszych cen pokojów i apartamentów. Niższa temperatura pozwoli także zaangażować się w zwiedzanie i poznawanie kultury, jedzenia oraz zwyczajów.

A jaka jest kuchnia węgierska? Zdecydowanie pikantna. Danie, które w Polsce można spotkać pod nazwą gulasz węgierski, ma się nijak do gulaszu, który dostaniemy w węgierskiej restauracji. Nastawmy się więc na ostre dania i zamówmy szklankę wody do obiadu. Węgrzy smacznie gotują i ich kuchnia nie jest za bardzo odległa smakowo od polskich dań, więc większość potraw powinno Ci przypaść do gustu. landscape-690588_640

Tajemnicze zamki

W Węgrzech jest bardzo dużo dobrze zachowanych zamków, które zostały wybudowane w średniowieczu. Można zobaczyć kamienne warownie i nieco nowsze pałace królewskie. Zwiedzanie pozwoli zapoznać się z historią tego środkowo – wschodniego kraju. Wiele elementów kulturowych pochodzących z tamtego okresu będzie zbliżone z tym, co pozostało po średniowiecznych Polakach. Można więc odnaleźć wspólną więź kulturową i zobaczyć, co różniło oba narody.

Winnice – szykuj się na dobre wino

Ciepły klimat sprzyja uprawie winorośli. Na Węgrzech będziesz mógł skosztować np. wino Tokaj, które jest utożsamiane i  kojarzone z tym krajem. Będąc na wycieczce w winnicy, koniecznie udaj się na degustację i sprawdź, czy węgierskie wina przypadną Ci do gustu. Od razu będziesz mógł także kupić tam prezent dla swoich bliskich – butelkę wytrawnego, słodkiego lub półsłodkiego wina. Czerwone czy białe – zdecydujesz, jak je już skosztujesz w pięknej winnicy! Uważaj jednak z degustacją innych alkoholi – wódka ma 50% zawartości alkoholu!