Barcelona – zwiedzamy starówkę!

Stolica Hiszpanii to z pewnością jedno z europejskich miast, które koniecznie musicie odwiedzić. W romantycznych uliczkach można się zgubić na długie dni, jednak jeżeli macie ograniczony czas na zwiedzanie Barcelony, niewątpliwie warto zacząć przede wszystkim od starego miasta. Ciutat Vella, bo tak po katalońsku nazywa się barcelońska starówka, to samo serce Barcelony i miejsce, którego na pewno nie można opuścić. Co konkretnie warto tam zobaczyć?

Las Ramblas

Uliczki w BarcelonieLas Ramblas to zdecydowanie najbardziej znana na całym świecie barcelońska ulica. To właśnie tam każdego dnia i każdej nocy bawi się cała Barcelona – niezależnie od tego, o jakiej porze się tam wybierzesz, na pewno będziesz mógł zarówno dobrze zjeść jak i się pobawić. Las Ramblas dzieli się na pięć części (rambli), z których każda oferuje inne atrakcje. Spacer najlepiej zacząć od stacji metra Drassanes i kierować się w stronę Placa de Catalunya. Po drodze, oprócz rozrywek dla ciała i ducha, możecie również rzucić okiem na kilka zabytkowych miejsc – spacerując, będziecie mijać między innymi port Vell, Muzeum Morskie oraz pomnik Krzysztofa Kolumba.

Okolice Las Ramblas

Barcelona to bardzo przyjazne środowisku miasto – nic zatem dziwnego, że w samym jej sercu znajduje się Park Guell. Tam możecie zwiedzić pałac zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego. Bilet wstępu wprawdzie jest dość drogi, jednak zapewniamy Was, że w Park Guell spędzicie naprawdę piękny czas, który może potrwać wiele godzin. Właściwie tuż obok znajduje się mnóstwo małych placyków, a na każdym z nich czekają na Was inne atrakcje. Warto zwrócić uwagę także na Gran Teatre del Liceu, czyli barcelońską zabytkową operę. Na końcu Las Ramblas znajduje się Font de Canaletes, czyli latarnia, przy której sukcesy klubu piłkarskiego FC Barcelona świętują jego kibice. Latarnia posiada cztery kraniki, z których można napić się wody – legenda zaś głosi, że jeżeli to zrobicie, jeszcze wrócicie kiedyś do tego miasta!

La Ribera

La Ribera to również miejsce, które koniecznie musicie zobaczyć. Oddziela ono dzielnicę gotycką Barcelony od pozostałych dzielnic tworzących starówkę stolicy Hiszpanii. Niegdyś La Riberia stanowiła centrum kupieckie i do dzisiaj znajduje się tam wiele straganów i wielki targ z żywnością. W centrum dzielnicy znajduje się Basílica de Santa María del Mar – przepiękny kościół, którego fasada niewątpliwie Was zachwyci. Bardzo mocno polecamy odwiedzić także znajdujące się w pobliżu kościoła Muzeum Pabla Picassa!